Webdesign inspirace

Pro všechny příznivce počítačové grafiky a webdesignu vyšla v nedávné době velice užitečná a inspirující kniha zabývající se designem grafiky uživatelských rozhraní GUI v programu Adobe Photoshop.

Kniha nese název „Adobe Photoshop – design grafiky GUI“ a je počinem Václava Krejčího, talentovaného grafika a tvůrce tutoriálu na specializovaném serveru grafika.cz. Všichni příznivci a nadšenci grafiky teď rázem zaplesají, neboť ví, že každý takový tvůrčí počin je nejen zdrojem nových poznatků, poznání nových technologií a přístupů k tvorbě grafiky, ale také obrovským zdrojem inspirace. Kniha je výhradně zaměřena na design a tvorbu GUI, jehož principy a náležitosti autor teoreticky i prakticky vysvětluje. Autor je zkušený a kniha je proto nabitá velmi užitečnými informacemi jednak z oblasti samotného navrhování uživatelského rozhraní, tak jeho grafickým provedením. Obsahuje řadu příkladů a tutoriálů, které si čtenáři mohou rovnou vyzkoušet a pokusit se různá GUI navrhnout. Součástí knihy jsou také psd soubory používaných příkladů.

Ač je na první pohled jasné, že spíše než webdesignérovi či grafikovi je kniha primárně určena těm, kteří GUI programů, aplikací, operačních systémů, různých interaktivních webových nebo DVD prezentací navrhují, přínos pro tvůrce webů má ale nepochybně také. Problematika správné a intuitivní komunikace s uživatelem a snaha o co nejsrozumitelnější a nejpraktičtější ovládání a přístup k funkcím jsou pro obě oblasti shodné. Znalost a respektování těchto náležitostí pak umožní grafikovi a webdesignérovi navrhovat kvalitní a uživatelsky přívětivé weby. Kniha tvůrci webu ukáže, jak nejlépe při navrhování myslet na samotného uživatele a dodá impulz k tomu, aby se tvůrce lépe vcítil do role uživatele.

Kontaktujte nás

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš telefon
Vaše zpráva