Bannerová reklama

Bannery jsou první formou reklamy, která se na internetu začala objevovat. Svůj vrchol má sice již za sebou, protože byla překonána jinými druhy reklamních kampaní, přesto v typových případech je nenahraditelná a účinná.

Bannerovou kampaň si, kvůli její nákladnosti, můžou dovolit většinou jen firmy s velkým rozpočtem. Obvyklé jsou dva přístupy k výpočtu ceny kampaně. Zpoplatňováno bývá buď každé zobrazení banneru, anebo se platí za období, po které kampaň poběží.

Kdy se bannery nehodí

Jste-li menší až střední firma a chcete podpořit prodej svých výrobků nebo služeb, tak na bannerovou reklamu raději zapomeňte. Mezi její veliké nevýhody patří nízká efektivita z hlediska prokliku a špatná možnost kampaň cílit na vybranou klientelu.

Kdy bannerovou reklamu použít

Předchozí nevýhody však neznamenají, že bannery jsou naprosto nepoužitelným marketingovým nástrojem. Zcela jinak tomu je u brandových reklamních kampaní, kdy není tolik důležité zvýšit počet návštěvníků stránek. Lidé důvěřují společnostem a produktům, které odněkud znají a tuto funkci plní kvalitní bannerová kampaň výborně.

Co nabízíme

Navrhneme celou strukturu bannerové kampaně tak, aby to vás měla co největší přínos v daném rozpočtu. Vybereme vám vhodné umístění reklamy s co nejlepším zacílením na klíčového uživatele. Navrhneme a zrealizujeme bannery, aby nejlépe odpovídaly potřebám celé kampaně. Dohlédneme na celou kampaň a zrealizujeme případné úpravy v jejím průněhu.

Jaké se používají formáty bannerů

Postupným vývojem bannerové reklamy se ustálilo několik nejčastěji používaných formátů.

full banner - 468 x 60
leaderboard – 745 x 100, 728 x 210, 728 x 90, 745 x 210
skyscraper - 120 x 600
wide skyscraper - 160 x 600
square - 250 x 250, 300 x 300
Není samozřejmě problém vytvořit jiný, nestandardní, formát reklamy, pokud jeho zobrazení umožňuje portál, kde je zamýšleno reklamu zobrazit.

Kontaktujte nás

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš telefon
Vaše zpráva