Copywriting

Chcete profesionálně napsaný obsah na vašem webu? Chcete ho mít optimalizovaný pro vyhledávače, aby správně určily nejrelevantnější slova a slovní spojení, na která budete dobře vyhledatelní?

Obsah vašich stránek jsou jediné informace, které návštěvník získá a tím pádem jediný nástroj jak ho přesvědčit ke konverzi. Rozhodne ale nelze říct, že když budou stránky obsahovat všechny informace, tak prodáte svůj produkt.

Prodává totiž pouze kvalitní sepsaný a strukturovaný obsah, k jehož vytvoření pouhá gramotnost nestačí. O to těžší to je v případě SEO optimalizace, při které nestačí mít jenom text, který je kvalitní a prodává, ale kromě lidí musí přesvědčit také vyhledávací roboty, kteří indexují jednotlivé stránky a určují jejich důležitost a tím i pořadí při vyhledávání.

Jak vypadá práce copywritera?

Osobní kontakt je nepostradatelnou součástí práce dobrého copywritera. Během osobních rozhovorů, pozná skutečné záměry a požadavky na prezentované texty. Element, který se při zprostředkovaném jednání vytrácí.

V prvé řadě musí poznat vás, vaši firmu, vaše produkty a jejich přednosti.

Stejně tak jako pochopení klienta, jeho výrobku a produktů je nutností vědět jaká je cílová skupina, na kterou se chcete zaměřit. Jinak zaujmete teenagery a jinak dospělé lidi v každodenním pracovním procesu. Každá komunita má jiné rozhodovací procesy, jiné priority, jinak při nakupování přemýšlí a to je potřeba vystihnout.

Kromě osobních pohovorů usnadní copywriterovi práci dostatečné množství psaných podkladů. Má to ale svůj háček – když jich bude opravdu mnoho, bude nastudování jednotlivých produktů a výrobků časově náročné a to se promítne i do ceny textu.

Není to ale přirážka za příliš mnoho podkladů a zbytečně mnoho práce copywritera, ale jako ocenění skutečně kvalitních textů.

Kontaktujte nás

Vaše jméno
Váš e-mail
Váš telefon
Vaše zpráva